DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

O sboru

O sboru

                                                                                                                            

Historie našeho sboru:                 

V roce 2007 se pár mladých lidiček rozhodlo, že se chtějí věnovat hasičskému sportu. Díky pochopení obce Medlov se nám podařil založit SDH. Neměli jsme vůbec nic, jen elán a nadšení.Zde se nás ujali a pod svá křídla vzali farníci z Medlova a 3 a půl roku jsme měli střechu nad hlavou na místní faře. Na toto období budeme vždy nostalgicky vzpomínat.

V roce prvním jsme se zúčastnili neuvěřitelných počtů brigád. Podařilo se nám koupit devítimístné auto na splátky- naše Rajče, založit kolektiv mladých hasičů s počtem 18 dětí. Začali jsme jezdit po soutěžích , pořádat Hasičský ples a Hasičské odpoledne.

V roce druhém jsme zakládali výjezdovou jednotku, jezdilo se po školeních, obcí Medlov nám bylo předáno výjezdové vozidlo, ale také jsme prošli tvrdou realitou života, kdy z dětí se během noci stali dospělí lidé - to když jsme se loučili s naším kamarádem Libčou Válkem, který navždy zůstane mezi námi.

V roce třetím nám svitla naděje na náš areál. Od obce jsme dostali do pronájmu zanedbaný pozemek a celý podzim jsme vše vyklízeli , sháněli peníze na nutné opravy a úpravy sportovní dráhy. Samozřejmě se i nadále pořádali společenské akce. 

Rok čtvrtý byl pro nás za dobu naší činnosti rokem, který prověřil všechny členy, jak to s tou hasičinou vlastně myslí. Slovo brigáda se skloňovalo ve všech pádech, ale stálo to za to . Otevírali jsme svůj nový hasičský areál, práce je ještě spousty, ale to hlavní je již hotové.

No a v roce 2012 jsme oslavili 5 výročí od založení. Od začátku roku se zdálo, že budeme mít poklidný rok. Většina členů už byla umořena tou spoustou práce, která byla za námi. Přesto se ti nejzarytější tahouni zvedli a jelo se dál. V březnu jsme pořádali Hasičský ples, v dubnu sběr železa, začalo se trénovat a dělal se stánek na občerstvení na areále pomáhali jsme pořádat dětský den. Pro obec jsme zajišťovali Medlovské hody s celodenním programem a večerní zábavou. Připravovala se oslava 5 výročí založení sboru a a žehnání našeho hasičského praporu. Večer bylo vystoupení Věry Špinarové a zábava se skupinou EAZSY až do rána. Hned po akci se uskutečnil týdenní tábor s hasiči s polského Bórova . Také jsme pořádali dětskou soutěž pro pozvané spřátelené sbory a dvě dospělácké soutěže.

Další roky nás čeká stále spousta práce, protože chceme nadále zvelebovat hasičský areál. Co dodat, děkujeme všem co nám pomáhali a věřte, že to pro nás, medlovské hasiče, hodně znamená. Jsme hrdi, že máme svou zástavu a svůj areál a i do let příštích slibujeme, že budeme plnit to co jsme si předsevzali.

                VLASTI KU PROSPĚCHU – BLIŽNÍMU KU POMOCI.

                                                          

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz